0544 671 02 56
7/24 Açık
Login

Tatil Planı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Nokta

Tatil Planı yapmak Basit Bir İşlem mi?

Bu soruya verilecek ön cevap, Amannn ne olacak gideceğim yeri tespit eder atlar arabama giderim. Bu iş o kadar basit değil, zira tatil planı yapmadan gerçekleştireceğiniz tatil amiyane tabirle burnunuzdan gelebilir. Tamam da o zaman nasıl yapacağız dediğinizi duyar gibiyim.

O zaman beraberce başlayalım planlamaya.

Tatil Tarihiniz çok önemli

Öncelikle sağlam bir tatil planı belirleyelim, sağlam derken kesin izinli veya müsait olacağınız bir tarihi belirleyin, tatili sonradan değişmeyecek tarih aralığına denk getirin, ve bu tarihler değişirse yandı gülüm keten helva, uğraş dur… Rezervasyonu yeni tarihlere uygun düzenlemek için ekstra ücret talebi mi dersin, ayırttığın yerin o tarihlerde uygun olmadığı durumuna mı dersin, iptal edeyim desen kaybedeceğin belirli bir miktar paraya mı üzülürsün, aşağı tükürsen misali.

Nereye ne için gidilmeli

Tarihleri kesinleştirdik madem şimdi ne yapmalıyız, Nasıl bir tatil hayal ettiğimizi düşünerek işe başlayalım, nelerden hoşlanırım, neler olmazsa olmazımdır. Bu sorulara verdiğimiz cevapları ana malzeme olarak düşünüp yemek yapmaya başlayalım. Tabii arada Google‘dan tavsiyeler almak da fena bir fikir sayılmaz Bu tatil bir deniz-kum ikilemi mi yoksa Dağ-Manzara seçeceği mi sunsun, tercihinizi belirledikten sonra işe başlayabiliriz.

Tatil Yeri Aramak Asıl Zor Kısmı

Eş dost daha önce gittiği yerleri salık verirse bunları gözardı etmeyin ve tatil planınıza ekleyin. Hazır tüm sorularınıza sizi yanıltmadan cevap verecek birini buldunuz sorun tüm sorularınızı, Sessiz mi? Sakin mi? Ulaşımı Kolay mı? Etrafında gezip dolaşılacak veya görülmesi gereken yerler varmı yani bir kuzudan iki post hiç fena olmaz. Bunlarla yetinmeyip size salık verilen yeri internet üzerinden araştırarak kullanıcı yorumları ile örtüştürün ve tüm bunlar size uyuyorsa ikinci etabı başardınız diyebiliriz.

Nasıl ve neyle gitmeliyim

Gidilecek konumun size uzaklığını göz önünde bulundurun. Nasıl gitmek size vakit ve nakit kazandırır; bunu hesaplayın. Gideceğiniz yerde gezilebilecek yerleri önceden planlayın, bu plan doğrultusunda aracınızı seçin. Uçak; Eğer bilet uygunsa ve gideceğiniz yere transfer hizmeti veriliyorsa,  tatilde yatıp dinlenip geleceğim diyorsanız,  sorun yok, yok ben gezerim dönüşte de Harun abilere uğrar öyle gelirim diyorsanız araba lazım.

Yol Hazırlığı

Yol hazırlığı da neymiş, demeyin. Adamı yarı yoldan döndürür. Tüh ilaçları almayı unuttuk, çocuğun çok sevdiği onsuz uyuyamadığı peluş köpeği evde kaldı dememek için çok önemli. Bunun için bir liste oluşturun, birkaç kez üzerinden geçin her şey tekrar kontrol edin ve bavullarınızı hazırlayın, güvenli bir yolculuk için bir gece öncesi uykunuza dikkat edin; tabi heyecandan uyuyabilirseniz 😉

Arabanızın Durumu Ne Alemde?

Madem güzel bir tatilin tadını özgürce yaşamak isteyerek arabanızla gitmeye karar verdiniz. Arabanız bakımlı mı? Yağı suyu tamam mı? Endişe ettiğiniz tüm soruların cevabını ehil ustaların veya yetkili servislerin verecekleri cevapla alın, sizi sıkıntıya sokabilecek bir sorun ile karşılaşmanız tatilinizi zehir edebilir, ee ne yapacağız bu durumda derseniz, işte size bir öneri: Araç kiralayın. Sorunsuz hizmet veren kaliteli firmalar işinizi rahatlıkla görecektir, yolda kalsanız bile sizi mağdur etmeyecek aracınızı değiştirerek keyfinizi kaçırmayacaktır.

Tatilde Ne Yapılmamalı

Çok şükür sağ salim geldiniz ve odanıza yerleştiniz, ilk işiniz sosyal medyada resim paylaşmak olmamalıdır, telefonları çok acil durumlar dışında kullanmayın ve tatilin keyfini çıkarın. İyi Tatiller.

 

 

BuldumCar ® 2018