0544 671 02 56
7/24 Açık
Login

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir

Vatandaşların kiralık araçlara olan ilgisinin artmasıyla, bu piyasada hizmet veren firma sayısında da büyük artış olmuştur. Bu bakımdan araç kiralamadan önce ilk olarak firma araştırması yapmak gerekiyor. Sonraki aşamada ise araçlarda ve kiralama hizmetlerinde bazı noktalara dikkat ederek kendi adınıza bir sorun yaratmamış olabilirsiniz. ‘Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?‘ sorusunu yönelten kişiler için temel bazı noktalardan bahsetmek gerekiyor.

Araçların Yakıt Durumu

Kiralayacağınız araçlar deposunu, teslim ederken de aynı oranda bırakmak gerekiyor. Firmalar genel olarak depoyu çeyreğin daha altında teslim ederler. Aracı teslim alırken mutlaka hangi çizgide olduğuna dikkat edin ve teslim ederken de aynı noktada bırakın. Birçok firma bu konuda depoyu çeyrek altına düşürerek, araçları teslim alırken belirli bir oranda fazla yakıt elde etme amacı taşır.

Kiralanacak Aracın Sigorta Durumu

Kiralamak istediğiniz araçların sigorta durumlarına bakarak, bu hizmeti taşıdığını tespit etmeniz gerekiyor. Sigorta acentesi, kişisel otomobil politikasını kapsamıyorsa, daha sonradan oluşacak tüm sorunların sebebi siz olursunuz. Sigortasız olarak araçları kullandığınız zaman, oluşacak tüm sorunların sebebi olarak siz gösterilirsiniz.

Kiralık Araç Fiyatları

Araçları kiralarken en fazla dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de fiyatlardır. Öncelikle araçları kiralamadan önce mutlaka firmalar arasında genel bir araştırma yapın. Birçok şirket arasında belirgin şekilde fiyat farkı olabiliyor. Bu sayede bütçenize en uygun firmayı tespit edebilirsiniz. Öte yandan araç kiralama hizmetlerinde erken rezervasyon avantajlarını değerlendirmek de gerekiyor. Örneğin; yaz tatili için bir araç kiralamak istiyorsanız, rezervasyon işlemlerini yaz sezonundan önce yapın. Zira tatil sezonlarında araç fiyatlarında belirgin bir artış olur. Önceden rezervasyon yaptığınız zamansa çok daha uygun fiyatlara araç kiralamış olursunuz.

Deneyimlerinizi Göz Önünde Bulundurun

Daha önce araç kiralama yaptığınız firmaları şöyle bir göz önünüze getirin burada yaşadığınız iyi veya kötü anıları tartın ve sizin için hangisi sizi daha iyi hissetirdiyse tercihinizi bu yönde yapın, Hizmet sektöründe bazen para herseye olmayabilir size verilen hizmetin kalitesi ve sizde uyandırdığı memnuniyet hissinin bir bedeli yoktur Ayrıca daha önce araç kiralayıp memnun kaldığınız bir firmayı tercih etmeniz durumunda bu firmanın size yaklaşımı daha olumlu olacaktır

  Tatil Planı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Nokta

 

BuldumCar ® 2018
×